Datalogger ve sensör uygulamaları

Veri toplama basit bir açıklaması, bunun belirli bir süre içinde sensör verilerini yakalama yöntemi olduğunu belirtecektir, ancak bunun bundan çok daha fazlası olduğunu biliyoruz; veri kaydetme süreci, öğretmenlerin öğrencilerle bilim yoluyla etkileşim kurmasına olanak tanıyan görsel bir öğrenme deneyimidir.

Veri kaydedici, çocukların çevrelerindeki dünyaya bakışını değiştiren bir mekanizma veya araçtır; Öğrencilerin bilimsel deneyler yoluyla anlamalarına ve bilinçli kararlar almalarına izin vererek algılarını değiştirir.

Bilimin neden ulusal müfredatın bir parçası olduğunu keşfetmeye başladığımızda, öğrencilere eleştirel düşünmeyi, problem çözme becerilerini öğrettiğini ve etraflarındaki karmaşık doğal dünya hakkında bir anlayış geliştirdiğini açıkça tanımlar.

Gördüğünüz gibi, fen derslerinize veri girişini benimsemek, veri yakalama yönteminden daha fazlasıdır!

Veri kaydetme uzmanları olarak, öğretmenlerin ve öğrencilerin ulusal müfredatın gerekliliklerini karşılayan doğru araçlara sahip olmalarını sağlamak için ne gerektiğini biliyoruz.

Veri kaydı görünmeyeni görünür kılar; öğrencileri bilimi öğrenmeye ve temel yaşam becerisi olarak bilimsel faaliyetlere katılmaya teşvik etmemizin bir temeli.

ÇOK KANALLI VERİ KAYDEDİCİLERİMİZİN ORTAK ÖZELLİKLERİ
SENSÖRLERİNİZİ KABLOSUZ YAPIN

Bluetooth teknolojisi ve en yeni EasySense yazılımı ile veri kaydı arayüzlerimiz, mevcut Data Harvest SmartQ sensörlerinin tabletler, telefonlar ve PC'ler ile kablosuz olarak çalışmasını sağlar.

8 SENSÖRE KADAR TEK ARAYÜZ

Veri kaydedicilerimiz ayrıca tek bir deneyde 8 adede kadar sensör kullanma gücü veren 4 dahili sensörle (Işık, Nem, Hava Basıncı ve Ses) yapılandırılabilir.

8 Sensöre Kadar Veri Kaydı
V-Log iki konfigürasyonda mevcuttur: 4 SmartQ sensör girişli V-Log4 veya aynı dört sensör girişine sahip V-Log8 artı dört ek dahili sensör, Işık, Hava Basıncı, Ses ve Nem.

Hem V-Log4 hem de V-Log8, yerleşik USB veya hem USB hem de Bluetooth bağlantısıyla kullanılabilir. Bluetooth veri yakalama, mevcut SmartQ sensörlerinizin Bluetooth bağlantısı kullanarak tabletler, telefonlar ve PC'ler ile çalışmasını mümkün kılar.
Veri Kaydı Seçenekleri
V-Log veri kaydediciler yelpazesi, doğrudan sezgisel, geniş grafik ekran menü sistemi içinde çok çeşitli veri kaydı seçenekleri ile birlikte sağlanır, erişimi kolaydır ve verileri anında kaydetmeye başlar.

EasyLog
Metre
Piktogramlar
Enstantane fotoğraf
Zamanlama
Sayma
Saklanan veriler ekranda incelenebilir veya EasySense veya EasySene2 yazılımı ile bir bilgisayara doğrudan bağlandığında daha fazla analiz için indirilebilir.

Smart Q sensör çeşitleri:
İvmelenme ( Yüksek g 2-Eksen)
İvmelenme ( Düşük g 3-Eksen)
Sayma / Takometre Adaptör
Zamanlama Rampası
Sıcaklık Sensörü
Karbondioksit Sensörü
Yük Sensörü
Kolorimetre Sensörü
Akım Sensörü
Voltaj Sensörü
Damla ve Kabarcık Sayıcı
E.C.G Sensörü
Kuvvet Sensörü
Gaz Basınç Sensörü
Işık Kapıları
Gieger Muller Sensörü
Kalp Atım/ Atım Dalga Biçimi
Nem Sensörü
İnfrared Sensörü
Lazer Modülü
Işık Seviye Sensörü
Manyetik Alan Sensörü
Hareket Sensörü
Buton Basma Anahtarı
RF Elektrosmog Sensörü
Dairesel Hareket Sensörü
Hızlı Sıcaklık Sensörü
Yüksek Sıcaklık Sensörü
Spirometre Sensörü
Ultraviyole Sensörü
Zamanlama Minderi
Anomemetre
Yağmur Sayacı
Nefes Hızı Kuşağı Ve Basınç Paketi
pH Sensörü
Oksijen Sensörü
Steteskop Sensör Paketi
Ses Hızı Paketi
Ses Seviyesi Sensörü